QlikView Mobil özelliği ile veriniz her zaman yanınızda. İşletim sistemi ne olursa olsun herhangi bir tablet veya akıllı bir mobil cihaz ile sadece ekrana dokunarak, tarama yaparak, ekranı büyüterek verinize erişebilir ve canlı verinizi istediğiniz yerden analiz edebilirsiniz.

Web üzerinden kullandığınız Associative teknoloji, dinamiklik, zengin görsellik gibi özellikleri QlikView Mobil’de de kullanabilirsiniz. Tarayıcı tabanlı altyapısı ve sunucu tabanlı yönetim imkanı ile hızlı ve güvenli bir kullanım imkanı bulabilirsiniz.

Tablet Kullanım Rahatlığı ile QlikView Parmaklarınızın Ucunda

 

QlikView, Apple iOS ve Android gibi işletim sistemi taşıyan tablet cihazlarda sunulan dokunmatik ekranların avantajını ürününe taşımıştır. QlikView Mobil ile tasarlanan mobil kullanım, kullanıcı tablet markasına bağımlı kalmadan bir kullanım sunmaktadır. Kullanılan teknoloji sayesinde ekran üzerinde kullanıcı sadece dokunarak çoklu seçimler, grafik üzerinde alan tarayarak seçimler, tablolar üzerinde ekranların kaydırılması, ekran geçişleri gibi tabletlerin desteklediği bütün kolaylıkları QlikView Mobil’de de bulabileceksiniz.

QlikView Mobil ve HTML5

QlikView Mobil HTML5 altyapısı kullanılarak hazırlanmıştır. HTML5, mobil dünyada işletim sistemi kısıtını ortadan kaldırmaktadır. Kullanıcı ister iPad kullansın, isterse Android veya Windows mobil tabanlı bir cihaz kullansın, bilgisayarındaki tarayıcıdan nasıl kullanıyorsa aynı ekran tasarımları ile mobil cihazından QlikView’ı kullanabilir. Herhangi bir uygulama kurulumu yapmadan mobil cihazındaki tarayıcıyı açıp, QlikView sistemine bağlanmak yeterlidir. Kullanıcının laptop/desktop’ta yaşadığı QlikView deneyimin aynısını ve birebir fonksiyonaliteyi QlikView Mobil içerisinde de bulabilecektir. Eğer kullanıcı ekranları tabletlere göre, küçük olan akıllı telefonlardan bağlandığında açılan ekranlar otomatik olarak küçük ekranlara göre ayarlanmaktadır. QlikView bu tarz ekranlarda ekran tasarımında kullanılan her nesneyi tek tek göstermektedir. Böylelikle kullanıcı küçük ekranlarda anlaşır, kolay ve etkileşimli bir şekilde veri analizi yapabilmektedir.

QlikView Mobil – Tek Tasarım, Tüm Cihazlar

 

QlikView Mobil’de, mobil kullanım için ayrı bir ekran tasarlamaya gerek yoktur. İş birimleri, laptop/desktop üzerinde kullandığı ekranların aynısına mobil cihazlar üzerinden de ulaşabilmektedir. Yani son kullanıcı ofis ortamında laptop/desktop tarayıcısı üzerinden analizini yaparken, aynı ekranlar üzerinde analizine tablet cihazından devam edebilir. Bu kullanım için hiçbir ek geliştirmeye, yeni bir tasarıma gerek yoktur. QlikView ekran ayarlamasını bağlanılan cihazın tablet veya akıllı telefon olma durumuna göre otomatik ayarlayacaktır.

QlikView iOS Uygulaması

Apple App Store’dan “QlikView for iOS iPad and iPhone” uygulamasını ücretsiz indirebilirsiniz. Bu uygulama QlikView AccessPoint Portal özelliklerini ve HTML5 fonksiyonalitesini iPad/iPhone cihazınıza getirmektedir. Buna ek olarak Offline kullanım özelliğini bu uygulama sayesinde kullanabilirsiniz.

QlikView Mobil’de Güvenlik

 

Mobil dünyada tartışılan önemli konulardan biri de mobil güvenlik. Bu konu Mobil bir iş zekası platformu için de gözardı edilemeyecek bir konudur. Mobil uygulamalarla firmanızla ilgili bilgileri son kullanıcının sürekli yanında taşımasına izin vermiş oluyorsunuz. QlikView Mobil’de merkezi bir yapıda güvenlik, erişim ve kullanıcı yönetimi uygulamaktadır. Cihaz üzerinde hiçbir verinin saklanmaması ve erişilen cihaza göre veri kısıtlaması gibi özellikler QlikView Mobil’de öne çıkan güvenlik konularıdır.