Gelirlerinin %60’a yakın kısmı iş ortakları üzerinden gelen QlikTech, bu özelliğiyle iş zekası dünyasında çok farklı bir konuma sahiptir. Bugün tüm dünyada 1200’ün üzerinde iş ortağı bulunan QlikTech firması, tamamen belli sektörlere odaklanarak dikey analitik çözümler oluşturan iş ortaklarından sadece teknolojik boyutta işbirliği yaptığı iş ortaklarına kadar geniş bir yelpazede bu ekosistemi geliştirmeye çalışmaktadır. Türkiye’de de benzer bir yaklaşımın sergilendiği iş ortaklığı stratejisinde, özellikle sektörel, operasyonel, bölgesel ve teknolojik olarak iş ortakları desteklenmeye çalışılmakta ve katma değerli iş ortaklarının proaktif olarak desteklenmesi için yoğun bir çaba gösterilmektedir.

Admin Bilişim İş Sistemleri ,Kurumlar rekabetçi ve sürdürülebilir bir dünyada iş yaparken bilgi teknolojileri konusunda dijital dönüşümlerini gerçekleştirmelerini sağlar.

Şirketlerin sahip olduğu verileri doğru kayıt almalarından başlayan süreçte veriyi  işlerinde kaldıraç etkisi yaratarak kullanma, bugünün verilerine bakarak  geleceğe yön verme ,aksiyon almalarını sağlamada  yerleştirme ,uygulama ve geliştirme hizmetleri vermektedir

İş Zekası ve Raporlama Çözümleri Danışmanlığı,   Veri Bütünleştirme, İş Analitikleri ,Performans Yönetim Sistemleri ,İstatistiksel Tahminleme ve Modelleme alanlarında danışmanlık vermektedir. Farklı ortam ve kaynaklarda oluşan bilginin geçmiş dönem analizleri ile birleştirilmesi ve işlevsellikle kurumsal performansda artı değer yaratmasına odaklanarak

Cloud Sistemler,Mobilite,Endüstriyel Otomasyon araçlarını kullanarak  dijital dönüşümü  şirketlerin  karlılık ve verimlerini arttırmak  üzere konumlandırmaktadır.

asSET Bilişim Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. 2002 yılında kuruldu. İlk yıllarında proje yönetimi, danışmanlık, denetim ve dış kaynak hizmeti verdi. İlerleyen yıllarda bu hizmetlerine ek olarak servis – Web tabanlı servis yazılımı geliştirerek uygulama sektöründe de yerini aldı. 2007 yılından beri İş Zekası alanında QlikView ürününün satış ve proje desteğini vermektedir.

BİAS Danışmanlık (B usiness İ ntelligence A nalytics S oftware) İş Zekası çözümler sunmak üzere kurulmuştur; Uzman kadrosu ile bir çok İş zekası platformu ile müşterilerine hizmet vermekte.. BİAS Danışmanlık, şirketlerin esas ihtiyaçlarını anlayarak, mevcut yapısındaki gerçekleri göz ardı etmeden, en güncel teknik know-how ve teknolojik imkanları kullanarak bu ihtiyaçlara uygun ve şirkete özel çözümler getirir. BİAS hizmet verdiği şirketlerin her zaman yanındadır, çözüm ortağıdır, uzun vadeli birliktelikleri tercih eder.

BİAS Danışmanlık müşterilerine rekabet avantajı sağlayacak, Bilgi Teknolojileri ürünleri ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Hizmet portföyün de kısa veya uzun dönemli BT ve Telekomünikasyon, Finans, Üretim, Kamu, Özel Sektör e uzman kadro ile birlikte, anahtar teslim proje, uygulama geliştirme, uyarlama hizmetleri sunmaktadır.

Çözümler, Banka –Sigorta Yasal Raporlama- Bütçe Planlama ,Finansal Raporlama, Üretim,Telekom,Satış Raporlama konularında hizmet vermektedir.

BI Strategy’nin kökleri, iş zekası sektöründe geçmişte Türkiye’nin önemli oyuncuları arasında olan DSS Technology firmasıyla başlamıştır. 2001 yılında kurulan DSS Technology (www.dsstechnology.com), BusinessObjects’in tek distribütörü konumunda Türkiye’nin önde gelen 130 firmasına, BusinessObjects ürün ailesiyle birlikte sorgulama, raporlama, yönetim kokpitleri, kurumsal performans yönetimi ve veri ambarı gibi konularda çözümler sunmuştur. SAP firmasının 2008 yılında BusinessObjects firmasını satın alarak kendi bünyesine katmasından sonra DSS Technology’nin tek distribütörlüğü 2010 yılı sonuna kadar devam etmiş ve 2011 yılında aynı sektörde çeşitli ürünlerle faaliyet göstermek üzere BI Strategy kurulmuştur.

BI Strategy, kurumlarda biriktirilmiş olan ham verinin işlenerek anlamlı bilgi haline dönüştürülmesiyle stratejik, taktik ve operasyonel karar verme süreçlerini desteklemek amacıyla kurulmuştur. Türkiye’de özellikle hizmet konusunda büyük eksikliğin hissedildiği iş zekası dünyasında metodolojik yaklaşımlar ve proje yönetimi konusunda en yetkin kadroyu bünyesinde bulunduran BI Strategy, iş zekası ve kurumsal perfomans yönetimi çözümleri konusunda müşterilerinin stratejik iş ortağı konumuna gelmeyi hedeflemektedir.

Bilgera, Escort Computer Elektronik San. ve Tic. A.Ş. iştirakiyle 2007 tarihinde kurulmuştur. Sunduğu çözümler ve hizmetler ile müşterilerinin başarıya odaklanmasında önemli bir rol oynayan Bilgera, kendini kanıtlamış, uzman kadroları barındıran, geniş satış ve destek kanalına sahip çözüm ortağı sayısını ve nitelikli insan kaynaklarına yaptığı yatırımları sürekli olarak arttırmaktadır.

Yeni nesil mobil uygulamalar ve iş zekası çözümlerine odaklanan Bilgera, hedeflediği sektörlerin ihtiyaçlarını doğru bir şekilde analiz ederek, müşterilerinin ihtiyaçlarını güncel teknolojilere dayanan akılcı çözümler ile karşılamaktadır.

QlikView Türkiye ve Bilgera, “Focus Analytics” olarak adlandırılan ve QlikView platformu üzerinde geliştirilen iş keşif ve analiz uygulaması ile hızlı, kolay kullanılabilir, müşterilere verilerini detaylı analiz etme imkanı sağlayan bir çözüm sunuyorlar.

Bizpark 2009 yılında Bursa’da kurulmuştur. Bilişim sektöründe faaliyet gösteren Bizpark Bilişim; Microsoft ürünleri olan Microsoft Dynamics CRM ve Microsoft Sharepoint Server konularında uygulama geliştirme, danışmanlık ve eğitim konularında hizmet vermektedir. Bunlara ek olarak profesyonel E-Ticaret altyapıları ve online eğitim sistemleri geliştirmektedir. 2011 yılından itibaren Teknopark’ ta yer alan Bizpark Bilişim, yurtiçi ve yurtdışında yaptığı başarılı projelerle adından söz ettirmektedir. Bizpark Bilişim farklı bir çok sektörde deneyim sahibi uzman kadrosuyla, hizmet ve destek vermektedir. Sektör Tecrübeleri; Gıda, Bilişim, Yapı, Tekstil, Lojistik, Telekomünikasyon, Perakende, Kimya, Üretim, Eğitim Birim uzman ekipleri tarafından kendi bünyesinde geliştirilmektedir.

BTI Bilişim Danışmanlık Yazılım Tic.Ltd.Şti , Logo Yazılım bünyesinde uzun yıllar yöneticilik ve danışmanlık yapmış mühendisler tarafından 2012 yılı Ocak ayında İstanbul’da kurulmuştur. Farklı ölçek ve sektörlerde kurumsal firmalar ile yaptıkları projelerden elde ettikleri tecrübeyi yaratıcılık , teknolojik yenilik ve alternatif çözüm ilkeleri ile birleştirerek bilişim danışmanlığı hizmeti vermektedir.

Pek çok farklı sektörde yerli ve yabancı firmaların ERP projelerini daha etkin hayata geçirmesi amacı ile entegre uyarlama projeleri geliştirmekte ve günümüzde stratejik yönetiminin vazgeçilmezi İş Zekası (BI) çözümlerinin ERP sistemleri ile entegrasyonunun sağlanması; satış, finansal ve mali raporların hazırlanması konusunda danışmanlık ve uygulama hizmeti vermektedir. Müşterilerinin tüm süreçlerini hızlı ve etkin yönetmelerini sağlamayı hedefleyen BTI, yapısını sürekli geliştirmekte ve bütünleşik hizmet anlayışı ile fark yaratmayı hedeflemektedir.

CGM- CompuGroup Medical 2002 yılından bu yana sağlık geri ödemesi gerçekleştiren özel sağlık sigorta şirketleri, banka sandıkları gibi kuruluşlara hizmet veren PROMED, 2009 yılından itibaren faaliyetlerini Avrupa’da medikal enformasyon teknolojileri alanında %50 pazar payına sahip olan Almanya- Koblenz merkezli CompuGroup Medical çatısı altında sürdürmektedir. CGM, Türkiye’de, geri ödeme kurumlarının yanı sıra, ürün ve hizmetlerini çeşitlendirerek sağlıkta diğer paydaşlara da sağlık bilgi teknolojileri ürünleri, çözümleri ve hizmetleri sunmaktadır.

Türk yazılımcıların özverili çalışmaları ile geliştirilen CPM ERP, 1999 yılından bu yana %100 yerli entegre iş çözümü olarak Kobi ve Kobi üstü pazarda uygulanıyor, başarılı sonuçlarıyla Türk sanayisine verim, hız ve esneklik sağlıyor.

CPM Yazılım 1989’da çok kapsamlı bir yazılım firması olarak İstanbul’da kurulmuş, 2000 yılından itibaren müşterileri açısından maliyetlerin daha düşük olacağı yazılımlar geliştirmeye başlamıştır. Türkiye’nin farklı bölgelerindeki çözüm ortakları ile Türk sanayisi başta olmak üzere bugüne dek hizmet sektöründeki birçok firmaya destek vermiştir.

CPM sadece yazılım üretmekle kalmamakta, uygulama ve satış sonrası destek hizmetleri de vermektir. Ürettiği yazılımların sonraki uygulamalarını çözüm ortakları aracılığıyla yürütür. Aynı hizmet kültürüyle yetişmiş çalışanlarıyla CPM Türkiye genelinde hizmet veren büyük bir ailedir.

CPM için müşterilerinin ihtiyaç ve taleplerini en uygun çözümlerle karşılamak daima önceliklidir. CPM, sadece yaratıcı ekipleri, ürünleri ve çözümleriyle değil, satış sonrası hizmetlerde sağladığı güvenirlilik ve yüksek iş ahlakıyla da bilinmektedir. Burada bütün çalışanlar bildiğini paylaşmanın, yaratıcı olmanın ve müşteriye kendi gücünü fark etmesi için aracılık etmenin değerine inanır.

CPM ERP, created by the devoted work of Turkish software developers, has been applied to SME and higher level markets since 1999 as a 100% domestic integrated business solution and provides effectiveness, velocity and flexibility to Turkish industry.

CPM software was established in 1989 in Istanbul as a comprehensive software company and has been developing low-cost package software for their customers since 2000. It has supported many companies in service industry, mainly Turkish Industry, with its solution partners in different regions of Turkey.

CPM not only develops software but also provides after sales and application supports. It carries out the further applications of its software together with its solution partners. CPM is a big family serving throughout Turkey with its workers who are trained with the same service culture.

The priority of CPM is providing its customers optimum solutions for their needs and demands. CPM is well known not only with its creative teams, products and solutions but also with it’s after sales reliability and high business ethic. Our all workers believe in the values of information sharing, creativity and mediating customers to realize their power.

Compello , İş Zekâsı alanında tecrübeli kadrosu, AR-GE yatırımları ve kaliteli hizmet anlayışıyla müşterilerinin iş zekâsı yatırımlarından en yüksek faydayı sağlamaları için çalışmaktadır. Compello; pek çok farklı projeden edindiği süreç ve ürün deneyimlerini müşterileri ile paylaşarak beklentilere uygun rapor altyapısını ve rapor çıktılarını oluşturabilmekte ve kaliteli iş zekâsı çıktıları üretebilmektedirler.

İş ortağı olduğu QlikView’ın dünya lideri iş zekası platfromu ile proje tecrübesi kazanmış olan personelinin çalışma prensibi; müşteri memnuniyeti odaklı hizmettir.

QlikView’a entegre özel çözümler uygulayabilmek ve üretebilmek konusunda da önemli deneyim ve başarılara sahip olan Compello ekibi, özellikle sektörel çözümler konusundaki ürünlerini de müşterilerine fayda olarak sunmaktadır.

CTS Yazılım 2003 yılından beri yazılım, mobil çözümler ve iş zekası çözümlerini geliştirip başarı ile uygulamaktadır. CTS sürekli gelişen ve değişen teknolojileri uygulama süreçleri içine dahil ederek, müşterilerine en doğru ve en güncel teknolojileri sunarak anahtar teslim projeler üretmektedir. Tüm bu hizmetlerini, “Sonraki gün de müşterilerimizle beraberiz” prensibine bağlı, müşteri odaklı yaklaşımı ile, kısa sürede çok sayıda müşterinin güvenini kazanmış, birçok başarılı projeye imza atmıştır.

DQ TürkiyeDQ Türkiye 2005 yılından beri Bilgi Teknolojileri sektörü içerisinde global olarak tanınan yazılım şirketlerinde profesyonel yöneticilik yapmış tecrübeli ve dinamik bir kadro tarafından, kurumlara kaliteli hizmet sunmak amacıyla kurulmuş bir teknoloji şirketidir.

Uzun yıllar İSO 1000 listesindeki firmalardan, Türkiye’de ve yurt dışında çok uluslu şirketlerin büyük ERP ve iş yazılımları projeleri de dahil olmak üzere farklı sektörlerde proje yönetimi ve uygulama geliştirme deneyimlerine sahip ekibi olan DQ Türkiye, müşterilerine bu deneyimlerini İŞ ZEKASI, WEB, MOBİL ve BULUT Tabanlı yazılım çözümleri ile aktarmayı önemli bir hedef olarak belirlemiştir.

DQ Türkiye ekibi +100 den fazla başarılı İş Zekası Projesi (QlikView ve Qlik Sense) tamamlamıştır. DQ Türkiye, Qlik Global Partner’ları arasındadır ve Türkiye de Qlik Global sertifikalı partner’dır.

DQ Türkiye – Software Arge San. ve Tic A.Ş. markasıdır.

Büyük veri , veri madenciliği, veri bilimi temelleri üzerine kurulan ve ortalama 15 yılı aşan ar-ge ekip tecrübesine sahip DigiMetrics (http://digimetrics.io) geliştirdiği

 • – Gerçek zamanlı dijital medya & web analytics analizi
 • – Gerçek zamanlı sosyal medya analizi
 • – Demografik ve digital davranış analizleri
 • – Digital rekabet analizi
 • – Pazarlama teknolojileri

entegre çözümleri ile

 • – Dijital strateji geliştirme danışmanlığı
 • – QlikView / Qlik Sense iş zekası veri mimarisi
 • – QlikView / Qlik Sense raporlama danışmanlığı
 • – Qlik Sense extension / add-on geliştirme

hizmetlerini sunmaktadır.

GÖZDE BİLGİ İŞLEM SİS.SAN VE TİC.LTD.ŞTİ.
1996 yılında güçlü bir entellektüel sermaye ile sistem entegrasyonu alanında faaliyete başlamıştır. Personel amaçlı kullanımdan, yerel ve geniş alan ağ uygulamalarına ve ötesinde global uygulamalara kadar uzanan bilgi teknolojileri gelişim çizgisinde, her türlü entegrasyonun know-how esaslı uçtan uca bir bakış, bir yaklaşım gerektirmektedir. Bununla birlikte bilgi çağının tetiklediği yeni sektörlerin temelinde IT deki gelişmelerin oluşturduğu yeni iş alanlarında (IT Aligned Business), günümüzdeki ve gelecekteki global rekabet ortamında; işi, iş süreçlerini de çok iyi bilen entegre IT hizmetleri (Business Aligned IT) ile kurumsal dinamizm sağlanılacaktır. Bu bakışla, Gözde Bilgi İşlem Sistemleri, uçtan uca entegre sistemler, çözümleri ve hizmetler üretmektedir.

Çözüm odaklı olarak çalışan Gözde Bilgi İşlem Sistemleri, 2012 yılında itibaran Dijital Dönüşüm çözümlerine yatırım yapmaya başlamıştır.
2002 yılından beri iş ortaklığı yaptığı Netsis Yazılım firmasının ERP çözümlerini dikey ürünlerle entegre ederek uçtan uça çözüm sağlamayı hedeflemektedir.
Bu bağlamda, İş Analitiği çözümlerinde sektörün lider firmalarından QlikTech ürünlerin yatırım yapma kararı almıştır. Oluşturulan uzmak kadrosuyla başta Otomotiv Endüstrisi olmak üzere QLIKVIEW ve QLIKSENSE ürünleriyle müşterilere özel çözümler geliştirmektedir.

IntraNet Bilgi Sistemleri Ltd Şti. Bilişim alanında uzun yıllar boyu Bankacılıktan – Otomasyona, Lojistik ve İkmal Faaliyetlerinden – Üretime, Taşımacılıktan – Akaryakıt Sektörüne, Filo Yönetiminden – Müşteri Duyarlılığına, Siparişten – Ödemeye gibi çok çeşitli konularda uzmanlaşmış ve deneyim sahibi olmuş kurucuları tarafından 2008 yılında iş hayatına başlamıştır.

Yapılaşmasını takiben Ulusal ve Uluslararası ölçekte faaliyet gösteren firmalar için Türkiye ve Avrupa düzeyinde mevcut ERP sistemleriyle entegre çalışabilen Etkili Kredi Yönetimi ve Takibi (iCredit) , Elektronik Sipariş Verme ve İzleme (iOrder), Bayi-Müşteri Kontrat Yönetimi ve Erişim Platformu (iContract), Hızlı Raporlama (QuickReports), Kendi yazılımımız olan ve bir çok sektörde rahatlıkla kullanılabilecek Çok Boyutlu Veri Analizi, Performans, Detaylı Maliyet ve Karlılık analizi yapabilen uygulama (3D Analyzer), Nakit Akışı Takibi ve Plan Simülasyonları (CashNET), Elektronik Form Üretimi (eFORM) ve Aksiyon Yönetimi (ActionEngine), ISG Konularında 6331 yasası uyumku Risk Değerlendirme, İş İzinleri, Kök Sebep Analizi gibi çalışmaların bütünleştirildiği SEÇ Süreçleri Yönetimi uygulamaları, Masraf Bildirim ve Yönetim Sistemi (WebExpense), Bilanço Mutabakat Sistemi (iRecon) gibi çok değişik alanlarında etkili yazılımlar üretmiştir.

Ana amacı “Zamanında, Güvenilir ve İstenilen formatta” bilgilerin oluşturulması, çok yönlü analiz edilmesi, bütünden-detaya kırılımları ile verilerin incelenmesi konularında kurucularımızın önderliğinde İş Zekası uygulamalarındaki uzun süreli saha deneyimi ve bilgi birikimi ile Firmalara İş zekası veri tabanı (BIDW) tasarımı ve geliştirlmesinin yanısıra yönetim ve karar verme raporlamaları çözümleri için destek hizmetleri sunabilmektedir.

Ironman Consulting şirketlerin kurumsal performansını en üst düzeye yükseltecek bütünleşik sistemler geliştirmek ve uygulamak amacıyla 1996 yılında faaliyete geçmiştir. Ana teması “Çözümlerin Sürdürülebilirliği” olan özgün proje metodolojisi ile Otomotiv, Perakende, Mağazacılık, Finans ve Bankacılık, Kimya, İnşaat, Konaklama, Kozmetik, İlaç, Tekstil v.b. birçok sektörde teknoloji destekli projeler gerçekleştirmiştir. Ironman Consulting’in çözüm yelpazesi Balanced Scorecard, Strateji Geliştirme, Süreç Yönetimi, Kurumsal Risk Yönetimi, Stratejik Bütçe Yönetimi, Aktivite Bazlı Maliyet Yönetimi, Organizasyonel Yapılandırma, Birikim Yönetimi ve Bilgi Sistemleri Seçimi, İş Zekası, Proje Yönetimi, Performans ve Ödül Yönetimi, Ücret Yönetimi, Yetkinlik Yönetimi’ nden oluşmaktadır.

Korgün Yazılım, 1992 yılında, kobiler için üretim otomasyon yazılımları geliştirmek amacı ile kurulmuş ilk yerli yazılım firmalarındandır. Kurulduğu 1992 yılından bu yana KOBİ’ler için üretim yazılımları (MRP) geliştiren Korgün Yazılım, yine aynı yıllarda kobilerin satış ve dağıtım sorunlarını da çözümlemek amacıyla mağazacılık yazılımları ve lojistik yazılımları geliştirmiştir.

Dünyada değişen üretim / dağıtım teknikleri ve hızlı rekabet koşullarının yerli KOBİ’ lere yansımalarını önceden gören Korgün Yazılım, üretici ve dağıtıcı firmaların, kurumsal kaynak planlaması (ERP) yazılım ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirdiği ERP yazılımlarını reel sektörün kullanımına sunmuştur. Bugün, rekabet ortamında başarı sağlamak isteyen üretici ve dağıtıcı işletmelerin özel yazılım çözümleri yanısıra, bireysel kullanıcılarında kullanabildikleri yazılımları ve MOBİL çözümleri geliştiren Korgün Yazılım, Lokasyon tabanlı yazılımlar, iPhone /iPad tabanlı uygulamalar, mobil veri, M2M, GPS, GIS, Gömülü yazılımlar ile mobil pazarda bireysel ve kurumsal çözümler geliştirerek ülke ekonomisine katkı yapabilmenin haklı gururu içerisindedir.

Lifetech Bilişim Teknolojileri Tic. Ltd. Şti. bilişim ve danışmanlık alanında müşterilerine hizmet vermektedir. Yardım masası Hizmetlerinden Dışkaynak kullanımına kadar geniş bir hizmet yelpazesi sunmaktadır. İş zekası alanında Qlikview ürününün satış, destek ve danışmanlığını vermektedir.

Günümüz iş hayatında tüm çalışmaların “bilgi temeline dayalı olarak yürütülmesi” zorunluluğundan hareketle, doğru kullanılarak ortaya çıkan bilginin, kurumun var olmasını destekleyecek güçlü yapılar kuran Optimus Teknoloji yazılım üretimi, projelendirme, proje takımı oluşturma, proje yürütme, takip, raporlama, genel olarak teknoloji yönetişim pratiklerini konusunda hizmetler sunmaktadır. Özellikle bilgiden, değer yaratma konularında “QlikView” ürünlerinin kattığı artı değerleri müşterilerine sunmaktadır.

Ordinatrum, Türkiye’de sağlık bilişiminin başlangıcından bu yana farklı roller ve kademelerde görev almış, alanında uzman ve söz sahibi kişilerin bir araya gelmesi ile 2011 yılında kurulmuştur. Sağlık bilişimi alanındaki önemli ürünlerinden biri de HOBI (Hospital Business Intelligence) Hastane İş Zekası Uygulamasıdır. Veritabanı ve Hastane Bilgi Yönetim Sistemi bağımsız olarak çalışabilen HOBI, barındırdığı bağımsız sağlık veri modeli sayesinde her türlü HBYS ile entegrasyon problemi yaşamadan çalışabilmektedir. HOBI, hastanelerin ihtiyaç duyduğu Finansal, Operasyonel ve Akademik analizlerin tümünü sunabilmektedir. HOBI iş zekası platformu olarak QlikView kullanmaktadır.

PBS Bilişim 2000, İş Zekası çözümler sunmak üzre yılında kurulmuştur; 12 Yılda 200 müşteriye başarıyla hizmet vermiştir. Şu anda 5’i mühendis, 7 kişilik geliştirme ve uygulama kadrosu ile son bir yılda 20 projeye imza atmıştır. PBS şirketlerin esas ihtiyaçlarını anlayarak, mevcut yapısındaki gerçekleri gözardı etmeden, en güncel teknik know-how ve teknolojik imkanları kullanarak bu ihtiyaçlara uygun ve şirkete özel çözümler getirir. PBS hizmet verdiği şirketlerin her zaman yanındadır, çözüm ortağıdır, uzun vadeli birliktelikleri tercih eder. 9 yıldır hizmet sürekli verdiği müşterisi vardır. En Son 2 yılda müşterilerinin %80’ininden en az ikinci bir proje daha almıştır.

SARPANİ iş zekası alanında, yeni nesil iş zekası ürünlerinin lideri konumunda olan Qlik ürünlerinin satış ve danışmanlık hizmetlerini müşterilerine sunmakta, ihtiyaçlarını en iyi çözümler ve profosyonel danışmanlık hizmetleri ile karşılamaktadır.

Qlik uygulama danışmanlığı hizmetleri kapsamında SARPANİ, bünyesindeki tecrübeli insan kaynakları gücünü ve bilgi birikimini kullanarak firmalara iş zekası uygulamalarına yön verecek seviyede, Qlik’in global standartlarına uyumlu, uygulama danışmanlığı hizmeti sağlamaktadır.

Danışman sertifikasyonu ve eğitimine verdiği önem ile bu alanda düzenli yatırımlar yapan SARPANİ, Türkiye’de önemli danışman gücü ve sertifika sayısına sahip iş ortaklarından bir tanesidir.

SARPANİ Qlik danışmanlık hizmetini, müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı ile müşterileriyle paylaşmaktadır.

SARPANİ’nin gerçekleştirdiği her projede, firmaların gelecekteki ihtiyaçlarını da karşılayacak tasarımlar yapılmakta, yatırımın en kısa sürede geri dönüşünün sağlaması hedeflenmektedir.

SARPANİ, sektörlere özel hazırladığı hazır dokümanlarla, Qlik uygulamalarının şirketlere kısa sürede kolayca entegre edilmesini amaçlamaktadır. SARPANİ, sunduğu çözüm ve hizmetlerle şirketlerin sektörlerinde rekabet avantajı kazanmalarına, verimliliklerini artırmalarına ve maliyetlerini azaltmalarına yardımcı olmaktadır.

Bilkent Cyberpark Teknokent alanında Ar-Ge ve inovasyon ikliminde yaratıcı, farklılık sunan, müşteri gereksinimlerine doğru ürün, hizmet ve çözümler geliştiren bir yazılım firmasıdır. WinDesk ürün ailesi Signum TTE’nin ürettiği ve tescilli bir markasıdır. Oracle Orta Katman teknolojilerinde teknik danışmanlık servisleri de sunan Signum TTE, Yaratıcı Tasarım ajansı kimliğinde faaliyet gösteren Signum Creative birimini de bünyesinde bulundurmaktadır.

Signum TTE, çağrı merkezi, müşteri hizmetleri iletişim merkezi, finans, sigorta, bilişim, kamu kurumları, Belediyeler, e-ticaret Şirketleri, sağlık, enerji sektörlerinde WinDesk ürün ailesi ile operasyonel verimlilik yaratan WinDesk platformu ile çözümler sunmaktadır.

WINDESK PLATFORMU
Çağrı, Müşteri Hizmetleri İletişim Merkezi , Operasyonel Süreç Yönetim ve Servis Yönetimi alanına SIGNUM TTE kendi tescilli markası ve ürünü olan WinDesk yazılım platformu Cloud – SaaS – sunucular ortamlarında, yeni nesil üç ayrı uygulama ile çözümler ve operasyonel mükemmellik sunmaktadır.

 • WinDesk Porta Çağrı ve Müşteri Hizmetleri İletişim Merkezi Uygulaması
 • WinDesk Concento Operasyonel İş Akış Yönetim Uygulaması
 • WinDesk Btsm ITIL Servis Masası Uygulaması

Tangent Works, operasyonları optimize etmek ve maliyetleri azaltmak için tahmine dayalı modellemenin gücüne inanan, ancak mevcut yöntemlerin geniş çapta benimsenmek için çok karmaşık ve yavaş olduğunu bulan bir veri bilimci ve matematikçi ekibi tarafından 2014 yılında kuruldu.

Tangent Works’ün misyonu, devrim niteliğindeki InstantML teknolojimizi ve esnek TIM çözümümüzü kullanarak tahmin ve anormallik tespiti için tahmine dayalı modellemenin gizemini ortadan kaldırmak ve bunları çok çeşitli kullanıcılar ve kullanım durumları için erişilebilir ve üretken kılmaktır.

TRITON Bilişim, CRM ve İş Zekası alanlarında teknoloji ve iş danışmanlığı hizmetleri vererek, firmaların teknoloji yatırımlarının, minimum risk altında maksimum geriye dönüşünü sağlamak misyonu ile kurulmuştur. Yıllara dayanan İlaç endüstrisi deneyimi ile İlaç firmalarının Analiz ve Dashboard ihtiyaçlarını Qlikview ile karşılayan PharmaKokpit uygulamasını geliştirerek sektörün hizmetine sunmuştur. Şu anda uluslararası firmalar tarafından büyük beğeni ile kullanılan PharmaKokpit çok kısa bir zaman da firma ihtiyaçlarına uyarlanabilmektedir.

Univera Bilgisayar Sistemleri, Mobil Satış Dağıtım, Sahadan Veri Toplama Yönetimi ve Depo / Üretim Yönetimi konularında hizmet veren yenilikçi bir firmadır. 1992 yılından günümüze, birçok lider firmaya yazılımları ile çözümler sunan Univera, 120 kişilik ekibi ile projenin her aşamasında destek hizmetleri vermektedir. Univera yazılım çözümlerinin modüler yapısı sayesinde, kendi içinde ürettiği ve çözüm ortakları ile geliştirdiği modüllerle de ek hizmetler sunmaktadır. QlikView ile de Mobil Satış Dağıtım Çözümü EnRoute Panorama için bir modül geliştiren Univera, Business Analytics adını verdiği bu modülle kullanıcılarına “ileri raporlama aracı” sunmaktadır.