35 kişilik, tamamen iş zekası sektörüne odaklı ekibiyle hizmet veren BI Technology, Qlik’in Türkiye tek distribütörü olup, bugün Türkiye’nin önde gelen kurumlarında Qlik İş Zekası Platformuyla eğitim, danışmanlık, anahtar teslim proje, ve teknik destek gibi konularda hizmet sunmaktadır.

Qlik İş Zekası Platformunun, günümüz koşullarına çok daha uygun olan implementasyon süresi, teknik destek kolaylığı, kullanılabilirlik oranının yüksekliği, iş zekası sektöründe patentli ve inovasyon tabanlı teknolojileri gibi konular, BI Tecnology’nin bu sektörde çok hızlı büyümesinin en önemli nedenleri arasında değerlendirilmektedir. Ekibimizin hayata geçirdiği tüm projeler, modelleme, ETL, Veri ambarı/datamart oluşturma, OLAP, operasyonel raporlama, Dashboard, kurumsal karne gibi konulardaki tecrübemizi üst düzeye taşıyan önemli bir etken olmuştur.

 

Qlik Health-Check Hizmeti

 

Qlik Health-Check

Uzman teknik danışmanlarımız ile kurulu olan Qlik ortamınızı, Qlik uygulamalarını, veri katmanlarını ve veri modellerinin gözden geçiriyoruz. Başka bir deyişle mevcut ortamınızın röntgenini çekip, sizlere kısa ve orta vadede yapılması gereken, dikkat edilmesi gereken noktaları bir rapor olarak paylaşıyoruz. Bu raporda Qlik sunucuları, Qlik uygulamaları, Qlik veri mimarisi ve Qlik veri modeli, Qlik administration başlıkları altında;

  • Mevcut sunucular baz alınarak mimari altyapının durumunu inceliyoruz.
  • Rapor geliştirme süreçlerini detaylı bir şekilde inceliyoruz ve iyileştirilmesi gereken noktaları sunuyoruz.
  • Dönemsel ram ve cpu kullanım istatistiklerini çıkarıyoruz.
  • Qlik Sense uygulamalarının ideal yöntemlere uyumunun tespit edilip dikkat edilmesi gereken noktaları paylaşıyoruz.
  • Kısa-orta vade ihtiyaçlara göre hedeflenen ortam, mimarinin yapının planını çıkarıyoruz.
  • Tespit edilen iyileştirmelerin yol haritasını paylaşıyoruz.

 

  • Örnek bir sonuç raporu;

Ayrıca bu çalışma sonrası topladığımız admin göstergelerini bir arada görüp, monitor uygulamaları ve log dosyaları ile uğraşmadan sisteminizi rahatlıkla izleyebileceğiniz, BI Technology’nin health-check hizmeti için hazırladığı Admin Panel portalına ücretsiz sahip olabileceksiniz. (Section access verisini yönetmeniz için kullanabileceğiniz ekran da Admin Panel içine dahildir.)

Detaylar için lütfen bize ulaşın.

 

Danışmanlarımızın Uzmanlıkları

Oldukça kapsamlı deneyime sahip olan danışmanlarımız, her ölçekteki ve farklı sektörlerdeki müşterilerimizde Qlik projeleri gerçekleştirmişlerdir. Qlik projelerinde danışmanlarımızın üstlendiği roller aşağıda belirtilmiştir.