Social Business Discovery ile Karar Verme Sürecinizi İyileştirin

İş zekası, yıllarca iş kararlarını daha iyi verebilme ve anlayabilme süreçlerinde izlenen yol, metodoloji ve teknoloji süreçlerinin bir bütünü olarak değerlendirildi. Bununla birlikte gerçekten güçlü kararları verebilme ve iş dinamiklerini kavrayabilme konusu sadece bir kişinin gördüğü veri kümesi ya da düşündükleri üzerine inşa edilmemekte, karar verecek çalışanların formal/formal olmayan gruplara erişim ve iletişim sonunda belli noktalarda uzlaşması, farklı bakış açıları ve sonuçların bir araya getirilmesi çerçevesinde ele alınmaktadır.

Rapor merkezli , geleneksel İş Zekası platformları son kullanıcıları farklı ön yüzler ve uygulamalar ile son kullanıcılara statik raporlar ve önceden tasarlanmış standart veriler ile çalışmaya yönlendirirler. QlikView Business Discovery platformu farklıdır ve dinamiktir. Çünkü;

Herkes İçin Analiz – Her departmandaki , veya birimdeki tüm kullanıcılar rahatlıkla QlikView platformunu kullanabilir, verilerini analiz edebilir, aklına daha önce hiç gelmeyen soruları sorup anlık cevaplarını alabilir. Doğru kararlar için hızlı ve zamanında hareket ederek fark yaratır. Herkese kendi verilerine bir analist gibi yaklaşma imkanı verir. Paylaşımcı ve diyaloğa yatkın bir sistem sunarak bulguları kolaylıkla farklı profiller ile paylaşır, herkesin katkısı ile karar alma süreçleri gelişir.

Gerçek Zamanlı Kararlar – Ürünün canlı olarak tek bir ekran üzerinden çalışma ve paylaşma yeteneği ile iş birimleri anlık olarak tartışıp yeni kararlar alabilir. Bu özellik televizyonda canlı yayınlanan tartışma programına telefon ile katılmaya benzemektedir. Bu deneyimi neden iş dünyanızda yaşamayasınız.

Limitleri Ortadan Kaldırın – İş birimleri için hiçbir limite takılmadan ilgili bütün verileri keşfetmeye imkan verir.
Paylaşıma Açık – Platformun sunduğu yer imleri ve uygulama üzerinde tanımlayabileceğiniz dinamik not ekranları ile kullanıcılara tartışma, kararları müzakere ve farklı birimlerin keşfettiği bulguları inceleme imkanı verir.

Tüm Kararlarınız

QlikView uygulamaları ve kokpitleri farklı kaynaklarda bulunan verileri birleştirerek bilginin kurum için de dağıtılmasını, yaygınlaştırılmasını ve iş kararlarınızı bilgiye dayanan analzilerle almanızı sağlar. Bu karalar günlük veya anlık kararlar olabildiği gibi çok kritik ve acil konular da olabilir.

QlikView Platformu ile;

– Çalışma gruplarının, birimlerin veya departmanların iş ihtiyaçlarına göre verileri segmente edebilirsiniz.

– İlgili çalışma grupları, birimler ve departmanlar için verilerini dinamik bir ortamda erişime açabilirsiniz.

– Verilen kararların detaylarını tüm açıklığı ile verilerle gösterebilirsiniz.

Keşfet Ara ve Paylaş

QlikView Social Business Discovery size aşağıdaki imkanları verir.

Arama;

Popüler arama motorlarının kolaylığını iş dünyanıza getiriyoruz. İnternette herhangi bir konuyu arar gibi verilerinizi arayın ve paylaşın.

İstediğiniz bilgiye ulaşın;

Platformun sizlere sunduğu uygulama tabanlı yaklaşımı ile uygulamalarınız favorilerinize ekleyin. Dilediğiniz uygulamayı istediğiniz şekilde sıralayın, karakteristiklere ve niteliklerine göre filtreleyin.

Görsellik;

Platformun sunduğu akıllı görsellerle ve etkili çalışma imkanı ile veri ve fikirlerinize hayat verin.

Farklı Açılardan Bakın, Dilediğiniz şekilde düzenleyin

Anlık olarak farklı kaynaklarda bulunan verileri farklı açılardan bakmak ve analiz etmek için dilediğiniz gibi düzenleyin.

Paylaşım (Collaborate) – Birlikte Çalışarak Yeni Yollar Keşfedin

QlikView size verinizle maksimum etkileşime izin verir. Yaratıcı fikirler, kararlar ve hedeflere ulaşmak için sizlere güvenli ve özel bir ortam sunar.

 

Paylaşımlı (Collaborative) çalışma ortamında birlikte çalışmak

Gerçek zamanlı ekranlarını paylaşın ve herkesi katılımları için davet edin. Yeni bir grafik tasarımı yaptığınızda, diğer kullanıcılar anında görebilir ve sayfa üzerinde yerini değiştirebilir veya grafiği kendisi için değiştirebilir. Dileğidiniz kadar görsel tasarım yapın ve sayfa üzerinde istediğiniz yere yerleştirin. Fikirleri tartışırken görsellerle etkileşim sağlayın ve hızlı analitik uygulama geliştirme sürecinde hızlıca ilerleyin.

Notlarınızı ve yorumlarınızı girin

Yeni notlar oluşturun, farklı kullanıcı notlarına yorumlar yazın. Bunları herhangi bir görsel üzerinde ve verinizin üzerine yazın.

Tartışın ve gözlemlerinizi kaydedin

Platform üzerindeki tartışmalara yazışmalara katılın, kendi bulgularınızla bu konuşma gruplarına katılın.

 

Yer imleri ile analizlerinizi paylaşın

Keşfettiğiniz anı, bulguları yer imleri sayesinde paylaşın ve çalışma arkadaşlarınızı kaldığınız yerden analize devam etmelerini sağlayın.

Açık Sosyal Platform

 

Paylaşım artık sınır tanımıyor. Birçoğumuz artık günlük hayatımızda mobil veya bilgisayarlarımızda Facebook, LinkedIn, Google+, Salesforce Chatter ve Twitter gibi çok sayıda uygulama kullanıyoruz. QlikView ile;

– QlikView yer imlerini sosyal veya iş ağlarınızda paylaşın
– Güvenlik ayarlarına bağlı kalarak güvenli bir şekilde yer imlerini dağıtın.